Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Poszukiwany wpadł podczas interwencji, którą sam zgłosił

Zdjęcie aktualności Poszukiwany wpadł podczas interwencji, którą sam zgłosił fot. zdj. podglądowe

Płońscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 47-latka. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa podczas interwencji, którą sam zgłosił. Mieszkaniec Baboszewa został zatrzymany. Najbliższe 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Minionej nocy dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że grupa osób odgraża się 47-letniemu mieszkańcowi Baboszewa i czeka na niego przed posesją, chcąc go pobić. Na miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Pod wskazanym adresem, ani w okolicy, nie zastali nikogo oprócz samego zgłaszającego, od którego wyczuli alkohol.

- Wstępne badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 1,4 promila. 47-latek nie potrafił wyjaśnić policjantom, co tak naprawdę miało miejsce i kto, a także dokładnie kiedy mu groził. Po wylegitymowaniu zgłaszającego funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Jak się okazało mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Płocku, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież - przekazuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej policji. 

Zatrzymany baboszewianin natychmiast został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu trafił do zakładu karnego.