Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Potrzeba lekarzy i... pieniędzy! Czy NPL w Raciążu będzie działać po wakacjach?

Zdjęcie aktualności Potrzeba lekarzy i... pieniędzy! Czy NPL w Raciążu będzie działać po wakacjach? na zdjęciu dyrektor Lilianna Kraśniewska i dyrektor ds. medycznych Bartosz Fiałek

 

Wracamy do tematu zawieszenia funkcjonowania Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej w Raciążu. Zgodnie z komunikatem szpitala, jego drzwi będą zamknięte z początkiem lipca.

 

Dyrekcja wyjaśnia, że powodem takiego stanu jest brak odpowiedniej liczby kadry medycznej, której pozyskanie w czasie wakacji jest bardzo trudne, ale przede wszystkim brak środków, które jak podkreślano – powinny regularnie płynąć od samorządów miasta i gminy Raciąż oraz starostwa powiatowego, czyli inicjatorów powstania punktu. Mówi Bartosz Fiałek, dyrektor ds. medycznych.

 

 

A potrzeba aż 1 mln 200 tys. zł rocznie. Dyrekcja szpitala przekazuje, że jedynie gmina Raciąż przekazała środki na rzecz szpitala, ale 60 tys. zł w skali roku to kropla w morzu potrzeb. Mówi burmistrz Mariusz Godlewski.

 

 

Innego zdania jest dyrekcja szpitala, która zmaga się brakiem środków, chociażby na niezbędny sprzęt medyczny. Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska w Raciążu powstała w 2018 roku i średnio lekarze przyjmowali ok. 4 tys. pacjentów rocznie. Teraz z usług NPL skorzystać będzie można wyłącznie przy ul. Sienkiewicza w Płońsku.