Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Potrzebne pieniądze na odbudowanie gospodarstwa. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców

Zdjęcie aktualności Potrzebne pieniądze na odbudowanie gospodarstwa. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców Straty są ogomne. Spłonęła nowa wiata z parkiem maszynowym oraz budynek gospodarczy z funkcją mieszkalną dla pracowników. Pomóc można na portalu zrzutka.pl ("Pomoc dla rodziny w odbudowie spalonego gospodarstwa") |

 

Właściciele gospodarstwa rolnego z Garwolewa (gm. Czerwińsk nad Wisłą), gdzie wczoraj (w sobotę, 19 czerwca) ogień strawił znaczną część ich dobytku, w kilka godzin stracili dorobek swojego życia, na który ciężko pracowali. Niebezpieczny żywioł spalił  nową halę magazynową z maszynami oraz budynek gospodarczy z funkcją mieszkalną dla sezonowych pracowników. Straty finansowe są ogromne. Pomimo zaangażowania strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, nie udało się w dużej części uratować mienia. Nie pomagała w tym pogoda i lejący się żar z nieba oraz fakt, że paliły się także materiały łatwopalne.. Pomimo zadysponowania ponad 20 jednostek strażackich i specjalnej cysterny z wodą, akcja i tak trwała kilka godzin. 

Zrzutka powstała na cel pomocy dla naszego przyjaciela i jego rodziny. Jak się domyślacie teraz dla nich, jak i dla nas liczy się każda złotówka, pomóżmy im! - apeluje Zuzanna Wiśniewska organizatorka zbiórki na portalu zrzutka.pl („Pomoc dla rodziny w odbudowie spalonego gospodarstwa”)

 

 

Możesz pomóc kilkając TUTAJ MOŻESZ POMÓC

 

Cel to uzbieranie 500 tys. zł. W pierwszych minutach zbiórki udało się zebrać już ponad 2 tys. zł. Zrzutka dopiero wystartowała. Oby tak dalej!

Potrzebna jest także pomoc rzeczowa dla obywateli Ukrainy – pracowników. W czasie pożaru byli oni akurat na polu w pracy, także stracili swój cały dobytek. 
Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą apeluje o przekazanie ubrań, butów i innych elementów garderoby dla pogorzelców. Wszelką pomoc można dostarczyć pod adres:

Garwolewo 21,

09-150 Czerwińsk nad Wisłą

Oprócz strażaków, w akcję gaszenia pożaru włączyli się również okoliczni mieszkańcy. Pomagali także rozkładać strażakom węże oraz dostarczali im wodę do picia.