Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Powalczą o Laur Sarbiewskiego

Zdjęcie aktualności Powalczą o Laur Sarbiewskiego fot. archiwum

 

Nie udało się przeprowadzić festiwalu w 2020 roku, organizatorzy ściskają kciuki licząc, że tym razem nie będzie większych przeszkód i XVI edycja ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „O Laur Sarbiewskiego” odbędzie się zgodnie z założeniami.

 

Właśnie wznowiono nabór zgłoszeń, ale jak czytamy w komunikacie Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku - „będą też oceniane te zestawy wierszy, które wpłynęły w ubiegłym roku na konkurs, który z uwagi na trwającą epidemię się nie mógł się odbyć.”

 

 

Wyjaśnia Jolanta Marzęcka z Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego to doskonała okazja nie tylko do zaprezentowania talentów literackich, ale także zgłębienia wiedzy na temat samej postaci Sarbiewskiego – dodaje Jolanta Marzęcka.

 

 

W czasie każdej edycji konkursu poezji „O Laur Sarbiewskiego” zarówno w kategorii wierszy w języku polskim, jak i łacińskim, do organizatorów wpływało kilkadziesiąt zestawów wierszy. Swoje zgłoszenia do XVI edycji nadsyłać można do 21 kwietnia. Szczegóły wraz z regulaminem na stronie mckplonsk.pl.