Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Powstaje kolejna strefa rekreacji. Ruszyły prace w Trębkach Nowych

Zdjęcie aktualności Powstaje kolejna strefa rekreacji. Ruszyły prace w Trębkach Nowych Gmina zakupiła działkę w zeszłym roku |

 

Strefa rekreacji powstaje właśnie w Trębkach Nowych w gm. Zakroczym. Jeszcze tej jesieni mieszkańcy będą mogli poćwiczyć na świeżym powietrzu, zarówno seniorzy, jak i młodzież dla której zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń łączących elementy gimnastyki i parkouru. Pojawi się także altana, a teren zostanie zagospodarowany i ogrodzony. Mówi burmistrz Zakroczymia, Artur Ciecierski.Przewidziany jest też drugi etap - budowa małego boiska, ale wiąże się to z uzyskaniem zewnętrznego dofinansowania. Strefa rekreacyjna, która właśnie powstaje ma być otwarta jeszcze jesienią, jeśli pogoda na to pozwoli. Przypomnijmy, że gmina Zakroczym na ten cel otrzymała 300 tys. zł z samorządu Mazowsza w ramach programu "Mazowsze dla sportu 2022".

Gmina nie zapomina o istniejących już miejscach do odpoczynku dla mieszkańców. Renowację elementów przechodzi właśnie strefa w Janowie i Smoszewie. W dalszej kolejności, jak czytamy w komunikacie gminy: Wólka - Mochty i ul. Utrata. - Plac zabaw w Zarębach odnowimy wiosną, kiedy będziemy instalować nową altanę na spotkania dla mieszkańców - przekazuje burmistrz.