Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Powstanie klasa mundurowa w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu

Zdjęcie aktualności Powstanie klasa mundurowa w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu

W środę 1 lipca miało miejsce porozumienie między Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu a Aresztem Śledczym w Białołęce. Na mocy tego porozumienia w przyszłym roku szkolnym 2020/2021 placówka będzie mogła stworzyć pierwszą klasę mundurową w Raciążu.

- W przeciwieństwie do wszystkich okolicznych szkół mundurowych nie będzie to szkoła policyjna ani wojskowa a będzie to szkoła pod patronatem służby więziennej. Podpisując porozumienie z dyrektorem Aresztu Śledczego w Białołęce uzyskaliśmy zapewnienie, że uczniowie po tej klasie będą priorytetowymi pracownikami w ich zakładzie, czy to będą staże czy praktyki czy to będzie praca administracyjna  czy też penitencjarna. Planujemy również podpisać współpracę z uczelnią wyższą, która współpracuje również w tym zakresie z tym zakładem, aby nasi uczniowie również zdobywali dodatkowe punkty przy przyjęciach do tej uczelni. Myślę, że to jest duża szansa na rynku pracy - podkreśla Damian Szcześniewski, dyrektor placówki.

Z nieoficjalnych wiadomości dyrektora SLO w Raciążu wynika również, że trwają rozmowy na temat otwarcia klasy mundurowej pod patronatem Żandarmerii Wojskowej.