Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Poziom wody w Wiśle stopniowo rośnie

Zdjęcie aktualności Poziom wody w Wiśle stopniowo rośnie

 

Opady śniegu oraz kry stojącej na Wiśle spowodowały, że podnosi się poziom wody w miejscowościach Wychódźc i Czerwińsk nad Wisłą. Według ostatnich pomiarów z godz. 13:00 wodowskaz wskazał 440 cm. Nie jest to stan zagrożenia, ale w najbliższych godzinach trzeba liczyć się z faktem, że woda w korycie rzeki na pewno wzrośnie.

- Stan alarmu przeciwpowodziowego ogłaszany jest gdy Wisła osiągnie 550 cm. Poleciłem służbom obserwowanie i meldowanie zwiększającego się stanu wody. Słyszymy o poważnej sytuacji w Płocku, gdzie gromadzi się duża ilość kry, która nie jest w stanie przedostać się w odpowiednim czasie przez zaporę włocławską i po prostu się spiętrza. To odbija się również na naszym terenie, gdzie poziom także rośnie - powiedział Marcin Gortat, burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą.

W dniu dzisiejszym ma zostać przeprowadzony co najmniej jeszcze jeden pomiar po godzinie 17:00. W obecnej sytuacji hydrologicznej nie ma zagrożenia podtopień dróg, choć przy utrzymujących się niekorzystnych warunkach atmosferycznych sytuacja może się zmienić.