Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Poznawali greckie smaki i uczyli się zawodu

Zdjęcie aktualności Poznawali greckie smaki i uczyli się zawodu fot. zbiory Zespołu Szkół w Raciążu

Grupa uczniów klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół w Raciążu wzięła udział w praktykach zawodowych w Grecji w ramach programu „Kompetencje i rozwój”.

W Grecji spędzili prawie dwa tygodnie. Zanim jednak uczniowie wyjechali na praktyki zawodowe wzięli udział w cyklu szkoleń, zwłaszcza kulturowych i językowych. Dzięki temu dowiedzieli się jak przygotować się do tego, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas odbywając praktyki za granicą. O tym, co dają takie praktyki mówi Małgorzata Żmijewska z Zespołu Szkół w Raciążu, opiekunka grupy uczniów biorących udział w praktykach w Grecji.

Uczniowie odbywali praktyki zarówno w hotelowej restauracji jak i na kuchni w jednym z czterogwiazdkowych hotelów w Grecji. Poznawali greckie smaki i zdobywali nowe umiejętności przydatne w zawodzie. Mieli również okazję poznać grecką kulturę i nauczyć się języka. 

mówiły uczennice, które były na praktykach w Grecji. Ponad 10-dniowe praktyki odbyły się na przełomie września i października. Planowane są kolejne tego typu wyjazdy, m.in. na Węgry.