Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Praca pod presją czasu - szkolenie strzelców w Chociszewie

Zdjęcie aktualności Praca pod presją czasu - szkolenie strzelców w Chociszewie fot. zbiory prywatne

Działająca od trzech lat Jednostka Strzelecka Związku Piłsudczyków szkoliła się w miniony weekend w Chociszewie w gminie Załuski. Było widowiskowo, ale przede wszystkim chodziło o nabywanie nowych umiejętności.

 

Jednostka Strzelecka Związku Piłsudczyków działająca m.in. na terenie gminy Załuski i Czerwińsk nad Wisłą szkoliła się pod okiem Grupy Ratownictwa Taktycznego z Warszawy. Tematyka zajęć objęła zagadnienia dotyczące ratownictwa pola walki, czyli wszystkie czynności podejmowane przed pomocą lekarską.

 

- Całe szkolenie opierało się o sposób opatrywania różnego rodzaju ran, jakich żołnierz doznaje na polu walki i zastosowanie wiedzy w praktycznych aplikacjach – wyjaśnia kpt. Łukasz Drzewaszewski ze Związku Piłsudczyków RP TPJP okręg Ciechanów - Realizowaliśmy scenariusze bojowe i w ich ramach młodzież miała okazję przećwiczyć „od A do Z” wszystkie protokoły wchodzące w skład tego ratownictwa, czyli protokół MARCHE, protokół AVPU czy AT-MIST. Dzięki takim szkoleniom mają styczność z tym. Zastosowaliśmy środki pozoracji pola walki, a więc sztuczną krew, sztuczne rany. Jeżeli w przyszłości będą chcieli zostać paramedykiem w służbie, to będą mieli ułatwioną pracę, bo sporą część materiału już przerobili i mieli okazję sprawdzić jak trudno jest pracować pod presją czasu – wyjaśnia dowódca.

 

 

Pluton strzelecki cały czas zaprasza w swoje szeregi, choć najbliższy zorganizowany nabór już we wrześniu.

 

- W każdym momencie można do nas dołączyć, ale w zasadzie nabór jest niedługo, bo we wrześniu. Fajnie będzie, jeśli pracować będziemy z jednolitą grupą, 10/15 osób, z konkretnym cyklem szkoleniowym. W każdej chwili i przypadku będę się starał każdego podszkolić. Każdy jest mile widziany - zapewnia kpt. Łukasz Drzewaszewski.

 

Kontakt ze Związkiem Piłsudczyków RP TPJP okręg Ciechanów znaleźć można na Facebook`u.