Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Pracownica płońskiego banku również okradała klientów

Zdjęcie aktualności Pracownica płońskiego banku również okradała klientów Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

Afera z kasjerką z sochocińskiego banku nie jest jednostkową sytuacją w powiecie płońskim. Przypomnijmy, że doszło tam do grabieży na ponad 300 tys. zł tylko w samym grudniu a już dziś, mówi się o sumie dużo wyższej. Okazuje się, że do podobnego procederu kradzieży środków z kont klientów, dochodziło również w Płońsku.

- Aktualnie prowadzone jest postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy, z kont klientów jednego z banków w Płońsku. Zatrzymana została 46 - letnia kobieta, pracownica tego banku. Kobieta usłyszała już 5 zarzutów dotyczących kradzieży. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji - powiedziała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Na razie wiemy, że chodzi o minimum kilkadziesiąt tys. zł, ale sprawa ma charakter rozwojowy. Radio Płońsk nieoficjalnie dowiedziało się też, że zatrzymana to była pracownica oddziału Banku Spółdzielczego przy ul. Ks. Romualda Jaworskiego. Podejrzanej grozi do 5 lat pozbawiania wolności. Sprawę bada również płońska prokuratura.

 

Oświadczenie Zarządu Banku Spółdzienlczego w Płońsku

Zarząd Banku Spółdzielczego w Płońsku, informuje, że w wyniku kontroli wewnętrznej w II Oddziale w Płońsku przy ul. Ks. Romualda Jaworskiego 5 ujawniono, że jedna z pracownic dopuściła się nieprawidłowości noszących znamiona przestępstwa.

W związku z tym incydentem Bank złożył zawiadomienie do organów ścigania, które podjęły już odpowiednie czynności w tej sprawie.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zaistniała sytuacja nie ma wpływu na funkcjonowanie i bezpieczeństwo Banku, a w związku z tym żaden Klient nie dozna uszczerbku majątkowego.