Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Problem z dotarciem do punktu szczepień? Strażacy pomogą w transporcie

Zdjęcie aktualności Problem z dotarciem do punktu szczepień? Strażacy pomogą w transporcie

 

Osoby niepełnosprawne z terenu Płońska posiadające aktualne orzeczenie oznaczone kodem R lub N oraz odpowiednio I grupę inwalidzką, a także osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień będą mogły liczyć na pomoc w dotarciu do punktów szczepień przeciw Covid-19.

 

Decyzją wojewody mazowieckiego płoński ratusz zorganizuje dowóz do dwóch miejsc zlokalizowanych na terenie miasta. W komunikacie urzędu miejskiego czytamy, że z transportu będą mogły skorzystać m.in. osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia trudności w samodzielnym poruszaniu się.

 

- Transportem będą objęci pacjenci posiadający znaczną grupę niepełnosprawności oznaczoną kodem R lub N, bądź też I grupę inwalidzką. Dla nich także zorganizowany zostanie trasport, jeśli punkt szczepień go nie zapewni. Dodatkowym zadaniem, które przewidział wojewoda jest uruchomienie infolinii. Osobą ją obsługująca będzie udostępniała informacje dotyczące szczepień. Będą to oficjalne informacje pozyskane ze strony rządowej. Oczywiście miasto nie jest w stanie udostępnić informacji medycznych - wyjaśnia Krystyna Marszał-Jankowska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej płońskiego ratusza.

 

Pod numerem infolinii uzyskamy informacje dotyczące sposobów zapisania się na szczepienia, ale także zgłosimy chęć skorzystania z organizowanego transportu.

 

- Transport będzie Ochotnicza Straż Pożarna lub Państwowa Straż Pożarna, ale jeżeli chodzi o transport osób na wózku, to w tej chwili szukamy osoby, bądź podmiotu, który w ramach porozumienia mógłby na rzecz miast świadczyć tego typu transport - dodaje Krystyna Marszał-Jankowska.

 

Numer infolinii uruchomionej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płońsku to 23 662 29 90 wew. 4. Telefon czynny jest w godzinach 7:30 – 15:30. Ratusz jednocześnie przypomina, że pracownicy MOPSu w Płońsku obsługujący infolinię nie dokonują rejestracji na szczepienia.