Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Prokuratura bada okoliczności śmierci Andrzeja Samoraja.

Zdjęcie aktualności Prokuratura bada okoliczności śmierci Andrzeja Samoraja.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniu 16 czerwca 2020 roku około godz. 17.00 w miejscowości Dobrosielice Nowe doszło do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, Andrzej Samoraj. Prokuratura Rejonowa w Sierpcu bada okoliczności tego zdarzenia. Ustalono termin sekcji zwłok.

- Na miejscu wykonano czynności zgodne z kodeksem postępowania karnego i przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Zebrano ekipę techniczną z Komendy Miejskiej Policji w Płocku wraz z biegłym specjalistą z zakresu oględzin pojazdów mechanicznych. Z zebranych materiałów wynika, że do wypadku doszło w trakcie usuwania drobnej awarii opryskiwacza. Podczas usuwania tej awarii, być może była to wymiana filtra w opryskiwaczu, doszło do pęknięcia przewodu hydraulicznego, który trzymał ramiona opryskiwacza w pozycji uniesionej do góry. Po pęknięciu tego przewodu te ramiona opadły z dużą siłą powodujac obrażenia u pana Samoraja, który pomimo reanimacji, poniósł śmierć na miejscu - informuje zastępca prokuratora rejonowego, Arkadiusz Mielnikiewicz.

W tej chwili Prokuratura Rejonowa w Sierpcu dokumentuje przeprowadzone czynności. W najbliższych godzinach zostanie wszczęte śledztwo w kierunku art. 155 k.k. w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Jak informuje prokuratura w piątek 19 czerwca zostanie przeprowadzone badanie sekcyjne, co pozwoli na dalsze zebranie materiału dowodowego i ustalenie przyczyn śmierci burmistrza, Andrzeja Samoraja.