Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Prokuratura sprawdzi czy mogło dojść do szkody szpitala na co najmniej 450 tys. zł

Zdjęcie aktualności Prokuratura sprawdzi czy mogło dojść do szkody szpitala na co najmniej 450 tys. zł Fot. Prokuratura Okręgowa w Płocku

Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła śledztwo na podstawie zawiadomienia dotyczącego powstania szkody w kwocie co najmnej 450 tys. zł w mieniu Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku oraz w sprawie braku nadzoru nad szpitalem.

 - W toku śledztwa badane będą dwa wątki. Pierwszy dotyczył będzie zaistniałych w okresie od 2016 r działań podejmowanych przez dyrektora SPZ ZOZ w Płońsku, co może stanowić niedopełnienie jego obowiązków lub przekroczenie uprawnień. Pierwszy wątek dotyczy ustalenia czy mogłyby być wypełnione znamiona przestępstwa z art. 296 &1 kk. Drugi wątek dotyczy art. 231 kk o niedopełnieniu obowiązków i przekroczenia uprawnień w okresie od 2016 r przez funcjonariuszy publicznych czyli osób odpowiedzialnych za nadzór nad działalnością szpitala – powiedziała prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Ustaliliśmy też, że Starostwo Powiatowe w Płońsku skierowało zawiadomienie do delegatury CBA w Warszawie, które przekazało je do płockiej prokuratury. Śledztwo trwa.