Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Prokuratura złoży apelację na wyrok sądu w sprawie rodziców Lenki

Zdjęcie aktualności Prokuratura złoży apelację na wyrok sądu w sprawie rodziców Lenki Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

W czwartek 28 stycznia w Sądzie Okręgowym w Płońsku, zapadł wyrok w sprawie ciężkiego pobicia kilku miesięcznej Leny, o który podejrzewani byli ... jej rodzice. Okropne wydarzenia miały miejsce pomiędzy wrześniem a listopadem 2018 roku w Płońsku. Rodzice dziecka w opinii prokuratury zachowywali się w sposób skandaliczny. Dziewczynka była podrzucana czy podduszana. Nie raz uderzyła głową w futrynę czy spadła na podłogę, wskutek czego doszło u niej do stłuczenia mózgu czy połamania żeber.

- W tej sprawie prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciw rodzicom dziewczynki. Sąd matkę dziecka uniewinnił od zarzutu, które przedłożyła prokuratura a chodziło o znęcanie i nie udzielenie pomocy dziecku. Ojciec został skazany na 6 lat pozbawienia wolności i w jego przypadku zmieniono kwalifikację jaką zaproponowała prokuratura wskazując, że doszło do ciężkiego pobicia dziecka, skutkującego rozstrojem zdrowia powyżej 6 miesięcy jak i znęcaniem się nad tym małoletnim dzieckiem - powiedziała Ewa Ambroziak, prokurator rejonowy w Płońsku.

Taka decyzja nie satysfakcjonuje płońskiej prokuratury, gdyż jak zapewnia Ewa Ambroziak złożona zostanie apelacja zarówno w sprawie wyroku dla ojca jak i matki dziecka.