Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Prywatne muzeum w walizkach i skrzyniach. A co w nich?

Zdjęcie aktualności Prywatne muzeum w walizkach i skrzyniach. A co w nich? Kolekcję pasjonata można było obejrzeć w Muzeum Szlachty Mazowieckiej |

 

Kolekcja militariów, elementy umundurowania i wyposażenia wojsk z czasów I i II wojny światowej, do tego zdjęcia i dokumenty - te wszystkie eksponaty można przymierzyć i dotknąć w prywatnym Muzeum Historii Ziemi Ciechanowskiej. To nie lada grantka dla miłośników historii, zwłaszcza tej lokalnej bo większość znalezisk pochodzi z ziemi ciechanowskich i okolic. Prywatne muzeum "w walizce" kilka lat temu otworzył Paweł Podlasiński.


 
Paweł Podlasiński pochodzi z Sarnowej Góry. W jego kolejkcji nie brakuje eksponatów związnych z wojną polsko-bolszewicką. Jego nietypową kolekcję można było obejrzeć w Muzeum Szlachty Mazowieckiej. W zainteresowaniu Pawła Podlasińskiego są głównie czasy I wojny światowej.


 
Eksponaty kupuje od prywatnych kolekcjonerów, przynoszą mu je także sami mieszkańcy albo jeździ na giełdy staroci, gdzie często znajduje perełki. Muzeum Pana Pawła można znaleźć na Facebooku. Więcej w rozmowie z pasjonatem w audycji "Gość RP" o 10.30 w piątek (26 listopada)