Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przebudowa siedmiu wiejskich świetlic i modernizacja oczyszczalni. Glinojeck z rządowymi promesami z Polskiego Ładu

Zdjęcie aktualności Przebudowa siedmiu wiejskich świetlic i modernizacja oczyszczalni. Glinojeck z rządowymi promesami z Polskiego Ładu

 

Przebudowa budynków pełniących funkcje społeczno-kulturalne w siedmiu sołectwach na terenie gminy Glinojeck a także modernizacja oczyszczalni ścieków w Starym Garwarzu - te inwestycje otrzymały rządowe promesy na kwotę ponad 8 mln zł w ramach 2. edycji Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Dobre wiadomości popłyną do mieszkańców miejscowości: Kondrajec Szlachecki, Luszewo, Budy Rumockie, Śródborze, Wkra, Wola Młocka i Żeleźnia.


- Na to zadanie przyznano ponad 3,6 mln zł - mówi burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński. Zmodernizowana zostanie także oczyszalnia ścieków w Starym Garwarzu. Na ten cel przeznaczono 4,7 mln zł.

 

dodaje Kapczyński. W drugim pilotażowym naborze wniosków wysokość rządowego dofinansowania wynosi od 80 do 95 procent wartości inwestycji. W poprzedniej edycji samorząd otrzymał wsparcie na przebudowę ul. Polnej, która właśnie trwa.