Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przed sochocińską biblioteką pojawiła się wrzutnia do książek

Zdjęcie aktualności Przed sochocińską biblioteką pojawiła się wrzutnia do książek Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocienie

Biblioteka w Sochocinie podejmuje starania, aby zwiększyć swoją funkcjonalność oraz estetykę. W tym tygodniu przed wejściem do biblioteki pojawiła się wrzutnia do książek. Jest to całodobowe urządzenie do samodzielnego zwrotu wypożyczonych egzemplarzy.

O zasadach funkcjonowania wrzutni, mówi Renata Krawczyk, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie.

- Najistotniejszą rzeczą wrzutni jest oczywiście to, że czynna jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jest to ukłon w stronę zapracowanych czytelników, dzięki temu mogą oddać wypożyczony księgozbiór w naszej bibliotece o dowolnej porze i w dowolnym dniu. Co ważne jest to też bardzo istotne w okresie pandemii, ponieważ jest to bezkontaktowa forma oddania książek, jeżeli czytelnik nie potrzebuje uzupełnić księgozbioru w danej chwili, a chce oddać książki już to dzięki temu można je swobodnie zwrócić, wrzucając je do wrzutni. Każdego dnia bibliotekarz sprawdza wrzutnię i książki są zdejmowane ze stanu konta czytelnika w następnym dniu roboczym.

Jak przyznaje dyrekcja rok 2021 zapowiada się dla biblioteki Sochocin bardzo pracowicie. Udało się pozyskać grant „Moja mała Ojczyzna” z fundacji BGK na wymianę mebli bibliotecznych, ale to nie jedyne plany zmiany wnętrza biblioteki.

- Podejmiemy starania, aby zdobyć środki również na wymianę podłogi i ścian. Mam nadzieję, że nam się to uda i dzieki temu będziemy mogli zaprosić naszych czytelników w nową przestrzeń naszej biblioteki - podkreśla dyrektor, Renata Krawczyk.

Warto też dodać, że biblioteka stawia na kreatywność, czego przykładem jest wrzutnia na książki, która została przerobiona z ... paczkoportu. A wszystko to dla wygody czytelników.