Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przekazanie ambulansu dla podstacji w Raciążu

Zdjęcie aktualności Przekazanie ambulansu dla podstacji w Raciążu fot. MG

Dzisiaj przed południem został uroczyście przekazany ambulans dla podstacji Płońskiego Pogotowia Ratunkowego w Raciążu. W uroczystości wzięły udział władze miasta i gminy Raciąż, radni powiatowi, Starosta Płoński oraz przedstawiciele szpitala w Płońsku.

- Jestem bardzo zadowolony, że nasze blisko dwuletnie starania zmaterializowały się dzisiaj w postaci przekazania nowoczesnej i dobrze wyposażonej karetki dla stacji Raciąż. Karetka wyposażona jest m.in. w urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które poprawia bezpieczeństwo i usprawnia pracę zespołu ratowniczego. Jej zakup był dla nas ważny, ponieważ bardzo często - to właśnie ambulans oraz jego załoga – stanowią pierwszy czynnik ratujący ludzkie zdrowie i życie, które stanowią najwyższą wartość. Nowa karetka bezpośrednio wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Raciąż oraz okolicznych miejscowości - podkleśla Artur Adamski, członek Zarządu Powiatu Płońskiego.

Pojazd, oprócz standardowego wyposażenia, posiada również urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Mówi Grzegorz Gaworek, kierownik wydziału pomocy doraźnej.

Z nowoczesnego ambulansu będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu płońskiego, ale też okolicznych, w których znajdują się szpitale.

Ambulans został zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia. Jego koszt to 500 tys. złotych. Zastąpi wysłużoną karetkę, która do tej pory służyła do wyjazdów w podstacji w Raciążu.