Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przekazanie defibrylatora AED

Zdjęcie aktualności Przekazanie defibrylatora AED

 

Dzisiaj w płońskim szpitalu fundacja Neuro-Pozytywni z Warszawy przekazała na ręce dyrektora Marcina Ozdarskiego defibrylator AED, niezbędny w ratowaniu życia.

 

Urządzenie zostanie zamieszczone na jednej ze ścian w przychodni specjalistycznej, gdzie pojawia się duża liczba pacjentów.

- Bardzo dziękujemy za przekazanie defibrylatora. Jest to ważne urządzenie, czasami niezbędne, a na pewno ratujące zdrowie i życie. Obyśmy musieli korzystać z niego jak najrzadziej. Podjęliśmy decyzję, że to dzisiejsze przekazane urządzenie zamieścimy na jednej ze ścian w Przychodni Specjalistycznej, dlatego że jest tam bardzo duża grupa pacjentów. Dziennie przewija się tam bardzo duża liczba osób, a bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem - mówi dyrektor szpitala, Marcin Ozdarski.

Defibrylator AED przekazała Fundacja Neuro-Pozytywni z Warszawy.  Dzięki takiemu urządzeniu uratowano córkę Jakuba Walickiego, Anielę.

- Fundacja Neuro-Pozytywni przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Płońsku defibrylator AED całkowicie automatyczny, który używany jest w przypadku zatrzymania akcji serca. Urządzenia takie są bardzo potrzebne, gdyż ratują życie prawie natychmiast. Fundacja jest z Warszawy, ale ja mieszkam tutaj, więc przekazuję defibrylator szpitalowi płońskiemu. A udało mi się go pozyskać, ponieważ moja córka była ratowana takim urządzeniem, dostała zatrzymania akcji serca, ratownicy takim sprzętem ją uratowali - mówi Jakub Walicki, wiceprezes fundacji i jednocześnie mieszkaniec Gminy Baboszewo.

Defibrylator został przekazany w ramach amerykańskiej akcji „Przekaż serce”.