Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przeprosiny i 10 tys. zł na rzecz stowarzyszenia. 'Adam Struzik naruszył dobra osobiste Jarosława Kaczyńskiego"

Zdjęcie aktualności Przeprosiny i 10 tys. zł na rzecz stowarzyszenia. 'Adam Struzik naruszył dobra osobiste Jarosława Kaczyńskiego Adam Struzik | fot. archiwum

 

Warszawski Sąd Okręgowy orzekł, że marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik ma przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie w mediach społecznościowych jego wizerunku upodobnionego do Adolfa Hitlera.

 

Pełnomocnik wicepremiera przekazał, że Struzik publikując grafikę naruszył dobra osobiste Kaczyńskiego w postaci dobrego imienia, godności i wizerunku. „Nie wykluczam odwołania się od wyroku” - komentuje dla Radia Płońsk marszałek.

 

 

Decyzją sądu Adam Struzik ma zamieścić na Twitterze przeprosiny oraz wpłacić 10 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

 

Komentuje Artur Czapliński, radny sejmiku województwa mazowieckiego z Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy tylko, że fotografia Kaczyńskiego upodobniona do wizerunku Hitlera pojawiła się na profilu marszałka w marcu 2019 roku.