Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przeprowadzka leśników możliwa jeszcze w tym roku

Zdjęcie aktualności Przeprowadzka leśników możliwa jeszcze w tym roku

20 października mija termin oddania nowej siedziby Nadleśnictwa Płońsk. Prace nad jej budową rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku i zdaniem nadleśniczego Tomasza Józwiak wszystko idzie zgodnie z planem. Czy uda się więc przeprowadzić jeszcze w tym roku?

Na początku października ubiegłego roku ruszyła budowa nowej siedziby dla płońskich leśników. Według pierwotnych planów mieli oni przeprowadzić się już w 2018 roku, ale nowy termin, druga połowa października tego roku, jest na razie nie zagrożony, o czym mówił nam nadleśniczy Nadleśnictwa Płońsk Tomasz Józwiak.

 

- Na razie termin oddania, czyli 20 października, ze względu na Covid-19, czy nawet możliwości zmian w harmonogramie prac i innych terminach, nie jest zagrożony. Wykonawca nie występował o jego przesunięcie. Ja również póki co nie widzę zagrożenia jeżeli chodzi o termin oddania budynku. Co się wydarzy dalej? Tego nie wiemy, ale na razie pracujemy zgodnie z harmonogramem, z czego się bardzo cieszę – przyznaje Tomasz Józwiak.

 

Na tak szybką realizację inwestycji pozwala technologia, w której budowana jest leśniczówka. Nowy budynek zostanie wykonany w technologii prefabrykowanej w całości z drewna, w najwyższych standardach energooszczędności. Wykorzystane zostaną panele solarne, które znacznie obniżą poziom energii pobieranej ze źródeł tradycyjnych.

 

- Stan surowy już został zamknięty, przeprowadzona została próba szczelności, która wyszła bardzo dobrze – zaznacza nadleśniczy Tomasz Józwiak – Budynek jest wykonany bardzo dobrze i szczelnie. Jesteśmy na etapie instalacji wewnątrz. Instalacja elektryczna na górze jest już zrobiona, posadowione są już także pompy ciepła, podłączenia zostały doprowadzone do budynku, zrobiona jest kanalizacja zewnętrzna i kanalizacja deszczowa – wymienia nadleśniczy.

 

Nowa siedziba powstaje w miejscu niewykorzystywanej już szkółki leśnej w Szerominku w gminie Płońsk i będzie to pierwszy budynek nadleśnictwa budowany z drewna na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

 

Wizualizacja nowej siedziby Nadleśnictwa Płońsk

Wizualizacja nowej siedziby Nadleśnictwa Płońsk