Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przeprowadzka leśników na początku przyszłego roku, sam budynek już prawie gotowy

Zdjęcie aktualności Przeprowadzka leśników na początku przyszłego roku, sam budynek już prawie gotowy

Budowa nowej siedziby Nadleśnictwa Płońsk rozpoczęła się niespełna rok temu i już jest na ukończeniu. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii jej wykonania.

 

Już gotowe, prefabrykowane elementy przyjeżdżały na plac budowy, co pozwoliło na błyskawiczne postawienie budynku.

 

- Odbiór budynku planujemy jeszcze w tym roku, ale ze względu na procedury wynikające z zamówienia mebli, umeblowania i z samej przeprowadzki to powinniśmy się przeprowadzić do końca pierwszego kwartału przyszłego roku - wyjaśnia nadleśniczy Tomasz Józwiak.

 

Nowa siedziba w Szerominku będzie wykorzystywała odnawialne źródła energii. Budynek został wykonany w technologii prefabrykowanej w całości z drewna, w najwyższych standardach energooszczędności. Wykorzystane zostaną panele solarne, które znacznie obniżą poziom energii pobieranej ze źródeł tradycyjnych.

 

- Jesteśmy bardzo dumni, bo budynek jest w wykonany w całości z elementów prefabrykowanych z drewna. U nas, leśników, drewno to jest taki materiał, który lubimy, który kochamy i cały budynek jest właśnie w tej technologii wykonany. W całym budynku są parkiety, oczywiście dębowe, elewacja wykonana z deski termowanej, tak więc znowu drewno. Nie ma tutaj ani jednego elementu stalowego i dlatego przy założeniu, że na dachu zostały posadowione ogniwa fotowoltaiczne, które będą produkowały prąd i napędzały pompy ciepła, budynek jest bardzo energooszczędny. Zapotrzebowanie na energię będzie prawie zerowe w tym przypadku, więc będzie on ekologiczny, przyjazny, po prostu dobry – podkreśla nadleśniczy Tomasz Józwiak.

 

Umowny termin oddania nowej siedziby mija 20 października. Nowa siedziba powstaje w miejscu niewykorzystywanej już szkółki leśnej w Szerominku w gminie Płońsk i będzie to pierwszy budynek nadleśnictwa budowany z drewna na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.