Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przeżyć wiek

Zdjęcie aktualności Przeżyć wiek Fot. Zbiory prywatne

Liczba stulatków w powiecie płońskim powiększyła się o kolejną osobę. Do wąskiego i elitarnego grona ludzi, którzy mogą powiedzieć, że „wkroczyli” w nowy wiek dołączyła pani Zuzanna Ślubowska z miejscowości Kamienica w gm. Załuski, która setne urodziny obchodziła 11 sierpnia. Wyjątkowa jubilatka urodziła się w Kębłowicach w gminie Naruszewo. W wieku 6 lat wraz z rodzicami przeniosła się do miejscowości Kamienica Wygoda. W jej życiu nie brakowało trudnych momentów. W czasie wojny żołnierz zastrzelił jej brata. W 1945 r. już po wojnie wzięła ślub i przeniosła się do Kamienicy. W 1974 r. tragicznie zginął jej mąż. Sama musiała poradzić sobie z wychowaniem dwójki niepełnoletnich dzieci i dokończeniem budowy domu.

- Przeszła wiele, ale jest bardzo pogodną i religijną osobą. Każdy dzień składa się z modlitwy i różańca. Pójście do kościoła również jest bardzo ważne. Popołudniu mama wypija kawę rozpuszczalną. Dla wszystkich jest wzorem. Z uwagi na problemy z nogami od 5 miesięcy nie jest tak aktywna, ale nadal przez wszystkich w rodzinie bardzo mocno kochana – mówi Radiu Płońsk synowa Danuta, która mieszka z panią Zuzanną.

Pani Zuzanna oczywiście może pochwalić się duża rodziną. Jubilatka z mężem doczekała się 6 dzieci. Ma też 16 wnuków i 24 prawnuków. W drodze jest również praprawnuczek, którego różnica wieku z seniorką rodu będzie większa niż 100 lat.

- Zawsze z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem podchodziła do świata i zarażała nim innych. Nigdy nie szukała konfliktów. Przez wiele lat nie miała większych problemów zdrowotnych. Potrafi cieszyć się każdym dniem i to zapewne jest receptą na wspaniałą długowieczność - dodaje synowa Danusia.

Nowej stulatce powiatu płońskiego życzymy oczywiście 200 lat.