Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przygotowania do matur wciąż trwają. Wszystko w domu i w czasie lekcji online

Zdjęcie aktualności Przygotowania do matur wciąż trwają. Wszystko w domu i w czasie lekcji online

Egzamin ósmoklasisty nie odbył się w pierwotnym terminie i wiemy już na pewno, że tak samo będzie z tegoroczną maturą. Okazuje się jednak, że dodatkowy czas wpływa korzystnie na uczniów, którzy powtarzają dotychczasowy materiał i w spokoju przygotowują się do sprawdzianu.

Wciąż nie znamy daty tegorocznych egzaminów ósmoklasistów oraz maturalnego, ale nie oznacza to, że uczniowie się do nich nie przygotowują. Dla wielu z nich przełożenie terminu sprawdzianu kończącego szkołę średnią to szansa na doszlifowanie materiału, choć niektórzy majowy sprawdzian woleliby mieć już za sobą.

- Chciałoby się jednak być już po tym całym stresie, chciałoby się odpocząć, ale z drugiej strony mamy teraz więcej czasu, bo stwierdziłam, że wielu rzeczy jeszcze nie powtórzyłam i nie umiem - przyznała w rozmowie z Radiem Płońsk Małgorzata Grzelak, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Płońsku – Ostatecznie wyszło dobrze i teraz mamy po prostu więcej czasu to powtórkę materiału, choć stres dalej jest – dodaje. 

Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zdalne nauczanie nie odbiło się negatywnie na przygotowaniu maturzystów do tegorocznego egzaminu. Mówiła nam o tym Anna Janiszewska.

- Maturzyści uczestniczą w lekcjach online, które wyglądają prawie tak samo jak zwykłe lekcje, więc jak najbardziej z nich korzystają. Jeśli ktoś potrzebował dopytania o jakieś zadani to były także indywidualne konsultacje. Nauczyciele przesyłali materiały, testy próbne, przeprowadzaliśmy również próbną maturę. Kontakt przez cały okres zdalnego nauczania był i maturzyści zachowywali się bardzo odpowiedzialnie i korzystali z tych zajęć. Myślę, że przygotowywali się naprawdę odpowiedzialnie – zapewnia nauczyciel.

Zdalne nauczanie może stanowić pewien problem, ale wszystko zależy od podejścia i zaangażowania uczniów.

- Ja się uczę, ale myślę, że każdy maturzysta chce jak najlepiej zdać egzaminy, więc mobilizuje się samodzielnie do nauki. Nauczyciele z wielu przedmiotów pomagają, ale to nie jest to samo co było w klasie. Inaczej wygląda lekcja matematyki, gdy widzi się tablicę a zupełnie inaczej jest w domu. Czasem nie ma możliwości dobrego zrozumienia zadania i zapisania go - przyznaje Małgorzata Grzelak.

Tegoroczny egzamin maturalny pierwotnie planowano rozpocząć 4 maja, natomiast sprawdzian ósmoklasistów miał odbyć się w dniach 21-23 kwietnia.