Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przygotowania do matury w czasie kwarantanny

Zdjęcie aktualności Przygotowania do matury w czasie kwarantanny

Od 25 marca wszystkie szkoły w Polsce w wyniku rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zostały zamknięte i zobowiązane do nauki w trybie zdalnym.

Również Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu, chociaż tutaj zdalne kształcenie odbywało się już wcześniej, więc szkoła była na nie dobrze przygotowana technologicznie.

- Myślę, że nasza szkoła mimochodem była przygotowana na taki sposób prowadzenia lekcji, bo od 5 lat funkcjonują u nas e-podręczniki. Uczniowie pracują na tabletach. Każdy uczeń przychodząc do naszej szkoły dostaje tablet z kompletem e-podręczników. Nauczyciele również nie mają papierowych podręczników, tylko korzystają ze swoich urządzeń, więc myślę, że ten przeskok, jeśli chodzi o technologię i sposób myślenia, nie był dla nas jakimś trudnym zadaniem – stwierdza Damian Szcześniewski, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO.

Już wcześniej placówka korzystała z programu Google for School, wykorzystując do nauki online aplikację Google Clasroom. Zajęcia prowadzone są przez kamerkę. Nauczyciele są zadowoleni ze sposobu pracy uczniów.

- Okazało się, że jest kilka plusów takiej formy kształcenia, bo uczniowie, którzy byli nieśmiali w towarzystwie kolegów, koleżanek nagle zaczęli naprawdę fajnie pracować, odzywać się, rozmawiać z nauczycielami, być aktywnymi w czasie zajęć – mówi dyrektor, Damian Szcześniewski.

Tegoroczni maturzyści są dobrze przygotowani do egzaminu dojrzałości.

- W piątek żegnaliśmy w sposób zdalny naszych absolwentów. Smutne to było, że nie mogliśmy się pożegnać osobiście… Natomiast przygotowania do matury w dalszym ciągu są, tzn. nie zostawiamy maturzystów samych sobie, tylko proponujemy im wszystkie zajęcie przygotowujące do matury. Tak, jak były do tej pory, aż do 8 czerwca, bo wtedy ma się odbyć pierwszy egzamin maturalny – mówi dyrektor Damian Szcześniewski.

W tym roku maturę w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu zdaje 19 osób.