Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przyjechał na zakupy z 3 promilami!

Zdjęcie aktualności Przyjechał na zakupy z 3 promilami!

Wczoraj wieczorem w przeciągu niespełna 10 minut w dwóch różnych miejscach na terenie pow. płońskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców osobowych volkswagenów.

Około godz. 20:15 w Szumlinie (gm. Joniec) policjanci z posterunku w Nowym Mieście zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. 39-letni kierowca auta mieszkaniec gminy Joniec miał trudności z zachowaniem prostego toru jazdy, co zwróciło uwagę mundurowych.

- W czasie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Wynik przeprowadzonego przez nich badania na trzeźwość wykazał, że 39-latek miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - tłumaczy podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Niespełna 10 min później w Płońsku na ul. Warszawskiej uwagę policjantów ruchu drogowego zwrócił mężczyzna, który zaparkował auto w pobliżu sklepu spożywczego i chwiejnym krokiem zaczął iść właśnie do tego sklepu. W czasie legitymowania okazało się, że jest to 47-letni mieszkaniec gm. Płońsk, który ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do wyroku sądu nawet do 5 lat więzienia.