Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Punkt pobrań Drive Thru w ciechanowskim szpitalu? "...Nie chcemy tworzyć dodatkowego strumienia osób z podejrzeniem Covid-19..."

Zdjęcie aktualności Punkt pobrań Drive Thru w ciechanowskim szpitalu?

 

Temat ewentualnego otwarcia przy ciechanowskim szpitalu wojewódzkim punktu pobrań do badań na obecność SARS-CoV-2 typu Drive Thru podniesiony został w czasie ostatniej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

Dyrektor placówki Andrzej Kamasa wyjaśnia, że dyrekcja rozważała utworzenie takiego punktu, ale przeważyły względy epidemiologiczne i logistyczne.

 

- Szpital w Ciechanowie realizuje zupełnie inne funkcje niż szpitale powiatowe. Codziennie wykonuje kilkadziesiąt wymazów dla pacjentów szpitala lub osób do niego kierowanych przez co bardzo wiele osób trafia codziennie na Izbę Przyjęć oddziału zakaźnego, a teraz również oddziału wewnętrznego na Szpitalny Oddział Ratunkowy i dyrekcja nie chciała tworzyć dodatkowo strumienia osób z podejrzeniem Covid-19, trafiających na teren szpitala, stanowiących dodatkowe zagrożenie epidemiologiczne dla pacjentów oczekujących na pomoc – odpowiada Andrzej Kamasa.

 

Dyrektor jednocześnie przypomina, że SOR jest wyjątkowo obciążony, nieporównywalnie bardziej niż okoliczne szpitale powiatowe, z uwagi na wielospecjalistyczny charakter placówki. Stąd taka a nie inna decyzja.

 

- Także ze strony innych szpitali dochodzą takie sygnały, że na przykład w Płońsku punkt pobrań jest oblegany i stąd moje pytanie do dyrekcji. Otrzymałem odpowiedź od dyrektora Kamasy, która rozwiała moje wątpliwości. W tej, bardzo skomplikowanej, sytuacji jest to całkowicie zrozumiałe. Służba zdrowia, zarówno powiatowa, jak i wojewódzka pracuje na najwyższych obrotach. Nie boję się użyć tego stwierdzenia, że jest to praca na pierwszej linii frontu - komentuje radny Prawa i Sprawiedliwości Artur Czapliński, który na sesji sejmiku prezentował problem braku punktu Drive Thru w Ciechanowie.

 

W odpowiedzi przesłanej przez dyrektora Kamasę czytamy również, że najlepiej byłoby gdyby organizacją punktów poboru w miastach powiatowych zajęły się punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej ze swoim jeszcze nie do końca wykorzystanym potencjałem kadrowym.