Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Raciąż wśród beneficjentów programu „Razem bezpieczniej”

Zdjęcie aktualności Raciąż wśród beneficjentów programu „Razem bezpieczniej” Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Blisko 800 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych trafi do 8 mazowieckich samorządów w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Wśród beneficjentów znalazł się Raciąż, który otrzyma 100 tysięcy złotych. 

- W ramach programu rządowego "Razem bezpieczniej" udało nam się wygrać konkurs. Jako jedna z 8 jednostek samorządowych otrzymaliśmy dofinansowanie na modernizację przejść dla pieszych w centrum miasta. To będą tzw. „inteligentne przejścia”, które będą rozpoznawały, kiedy ktoś na nie wchodzi. Będą się zapalały światła ostrzegające o tym, że jest pieszy na przejściu, żeby osoby nadjeżdżające to widziały. Dodatkowo przed przejściami będą ograniczniki, tzw. spowalniacze - informuje Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Jest to jeden z elementów szerszego planu poprawy bezpieczeństwa na drogach w Raciążu. 

- W ramach tego też w prawie 1/3 części miasta tzw. południowo-zachodniej, wylewamy asfalt, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z naszych środków. Będzie nowa organizacja ruchu, po tym jak te drogi zostaną zakończone, powstaną drogi jednokierunkowe, m.in. ulica Błonie. Będziemy o tym informować na bieżąco, żeby zachować bezpieczeństwo w tych nowych, zmienionych odcinkach - podkreśla Mariusz Godlewski.

Dofinansowanie na realizację zadania „Podniesienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie miasta Raciąża” wyniesie 100 tys. złotych.