Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Raciążanin kieruje budową najwyższego wieżowca w Europie

Zdjęcie aktualności Raciążanin kieruje budową najwyższego wieżowca w Europie VARSO TOWER MONTAŻ IGLICY | Fot. www.flickr.com

Raciążanin Andrzej Brzeziński od 5 lat kieruje budową największego wieżowca nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej Varso Tower mierzącego 310 metrów wysokości. Pod koniec lutego została zamontowana iglica.

Zaznacza Andrzej Brzeziński, kierownik budowy Varso Tower. Prace potrwają jeszcze około roku. Zostały do wykonania m.in. prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz wieżowca.

Wyjaśnia Andrzej Brzeziński. Varso Tower to kompleks 3 budynków biurowych budowany w warszawskiej dzielnicy Wola, na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Najwyższy z budowanych wieżowców ma ponad 300 metrów, a pozostałe dwa budynki Varso 1 oraz Varso 2 mają wysokość odpowiednio 80 i 90 metrów. Deweloperem i generalnym wykonawcą obiektów Varso jest firma HB Reavis.

Andrzej Brzeziński pochodzi z Raciąża. Ukończył budownictwo na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Jego pasją jest muzyka, był współzałożycielem kapeli „Epidemia”.