Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rafał Trzaskowski w Raciążu

Zdjęcie aktualności Rafał Trzaskowski w Raciążu

Kandydat KO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski pojawił się dzisiaj przed południem na placu Adama Mickiewicza w Raciążu podczas kampanii wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich, i tym samym zyskując możliwość przekonania mieszkańców Raciąża i okolic na pójście w niedzielę do urn wyborczych i oddanie swojego głosu.

Rafała Trzaskowskiego powitał burmistrz Raciąża, Mariusz Godlewski. Po powitaniu Rafał Trzaskowski wygłosił pół godzinne przemówienie, w którym poruszył m.in. temat ludzi młodych, mówił o programie stypendialnym dla młodych ludzi pochodzących z małych miast, miasteczek i terenów wiejskich, inwestycjach, centrach rozwoju lokalnego, ale przede wszystkim mówił o szacunku, odbudowaniu wspólnoty, otwartości na dialog.

- Drodzy Państwo, bardzo się cieszę, że mogłem przyjechać do Państwa, żeby porozmawiać o tym, co przez te ostatnie dwa dni będzie najważniejsze, a mianowicie o pełnej determinacji, o energii, o tym, że wszyscy musimy iść na wybory, dlatego że wszyscy oczekujemy zmiany. I bardzo Państwu dziękuję za to, że tutaj jesteście. Dziękuję Panu burmistrzowi za zaproszenie, bardzo się cieszę, że jestem w miejscu, które ma tak długie historyczne tradycje, a dzięki samorządowi i dzięki Państwu potrafi być miastem nowoczesnym, które stawia na fotowoltaikę, które akcpetuje bardzo nowoczesne rozwiązania, tego właśnie nam potrzeba dzisiaj - przekonywał Rafał Trzaskowski na początku swojego przemówienia.

Rafał Trzaskowski przekonywał niezdecydowanych, by jeśli chcą zmiany, poszli na wybory. Do udziału w II turze przekonywał również Marcin Kierwiński w rozmowie z Radiem Płońsk, który mówił o tym, dlaczego warto iść na wybory i jaką Polskę chcemy widzieć w przyszłości.

- Idźcie na wybory, bo każdy głos jest ważny, każdy może być na wagę złota. Weźcie odpowiedzialność za to jak będzie wyglądała Polska przez najbliższe 5 lat a może i dłużej. To wybór cywilizacyjny, to wybór między Polską, która niebezpiecznie skręca w kierunku standardów wschodnich, bo tak chce PIS, a Polską uśmiechniętą, nowoczesną, bo taką Polskę będzie budował Rafał Trzaskowski - powiedział Marcin Kierwiński ze sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. 

Burmistrz miasta Raciąża Mariusz Godlewski przekazał na ręce Rafała Trzaskowkiego książkę o historii Raciąża i podziękował za spotkanie. Mieszkańcy dopisali i licznie uczestniczyli w wydarzeniu, które przebiegło bez większych zakłóceń i incydentów.