Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rekordowa zbiórka elektrośmieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku

Zdjęcie aktualności Rekordowa zbiórka elektrośmieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku

 

Przez poprzednie 3 lata trwania zbiórki Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Płońsku udało się zebrać łącznie około 5 ton elektrośmieci. Tegoroczna akcja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy mogą pochwalić się wynikiem blisko 4,5 tony sprzętu zebranego w zaledwie kilka tygodni.

 

Na teren ośrodka zwożono pralki, lodówki, komputery, monitory i innego rodzaju sprzęt elektroniczny.

 

- Udało się zebrać 4 tony 225 kg elektrośmieci oraz 420 kg baterii. Myślałem, że akcja gorzej się będzie miała, a okazało się, że samochód je odbierający musiał przyjeżdżać dwa razy, bo nie starczyło na nim miejsca. Akcja prowadzona była w trudnych czasach, ale to już jest nasza czwarta zbiórka i wydaje mi się, że mieszkańcy dobrze o niej wiedzą i trzymają je dla nas. W porównaniu do poprzednich lat – przez trzy edycje zebraliśmy łącznie tyle, ile w czasie tej jednej - wyjaśnia Arkadiusz Palusiński, koordynator zbiórki.

 

Zebrane elektrośmieci wymieniono już na punkty, które z kolei wymienić można na konkretny sprzęt przydatny w czasie codziennych zajęć w płońskiej placówce.

 

- Do tej pory zakupiliśmy dwa zestawy do tenisa stołowego – siatki, rakietki i piłki, ale upatrzyłem już coś nowego dla uczniów – speed badminton. Myślę, że będzie to coś ciekawego i nowego. Zupełnie inny sport, który będą mogli poznać. Zebrane punkty możemy teraz wymienić na nagrody. Przeliczyłem, że będzie to około 1000 zł, które będziemy mogli wydać na potrzeby nasze i naszych uczniów - dodaje Arkadiusz Palusiński.

 

Już teraz wiemy, że zbiórki elektrośmieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku będą się odbywać.