Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rodziny odebrały klucze do nowych mieszkań

Zdjęcie aktualności Rodziny odebrały klucze do nowych mieszkań

 

Burmistrz Płońska przekazał 6 rodzinom klucze do mieszkań ZGM-u, które powstały przy ulicy Płockiej 86. Umowa na wykonanie robót została wykonana zgodnie z projektem budowlanym zawierającym rozbudowę, nadbudowę i przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania lokali użytkowych położonych na parterze budynku na lokale mieszkalne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.

- Staraliśmy się zagospodarować to miejsce na Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, jednak nie przyznano nam środków na realizację tego pomysłu. Kolejnym kierunkiem było przygotowanie tego miejsca na lokale użytkowe dla mieszkańców. Nowe mieszkania trafiły do osób, które do tej pory mieszkały w domach przeznaczonych do rozbiórki albo sprzedaży - mówił Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.

Prace zakończono 26 lutego, natomiast 30 marca odebrano zaświadczenie z Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu postępowania w sprawie zakończenia inwestycji. Mieszkańcy podczas odbióru kluczy i podpisania dokumentów przejęcia najmu nie kryli radości.

- W ofercie zaproponowano mi 45 m. kw. To dla mnie i bliskich bardzo ważna informacja. Czekałam na to mieszkanie 10 lat i cieszę się, że będziemy tu mieszkać – powiedziała po odebraniu kluczy Aneta Drzał.

W wyniku realizacji zadania z terenu o pow. 367 m2, powstało 9 lokali mieszkalnych o łącznej pow. użytkowej 407 m2. Mieszkania są w pełni wykończone oraz wyposażone w kuchnie indukcyjne. Całkowity koszt inwestycji wraz z dokumentacją projektową wyniósł 987 tys. zł.