Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rogatki i sygnalizatory przy przejazdach kolejowych w Płońsku? PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają prace

Zdjęcie aktualności Rogatki i sygnalizatory przy przejazdach kolejowych w Płońsku? PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadają prace fot. archiwum Radia Płońsk 93,6 FM

 

Tragiczny w skutkach wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Szkolnej w Płońsku, w którym na początku grudnia zginęła 50-letnia kobieta, postawił pod znakiem zapytania bezpieczeństwo na tego typu przejazdach na terenie miasta i nie tylko.

 

Kilka dni po zdarzeniu do Biura Rady wpłynęła interpelacja radnej Marzanny Stasiak, w której zwraca się do władz miasta z prośbą o interwencję w sprawie modernizacji przejazdu do zarządcy obiektu.

 

 

Mówiła w czasie sesji radna Marzanna Stasiak. My również zwróciliśmy się do zarządcy z pytaniami dotyczącymi przyszłości przejazdów zarówno przy ul. Szkolnej, jak i ul. Młodzieżowej. Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP wyjaśnia, że oba przejazdy umożliwiają bezpieczne pokonanie torów przy zachowaniu zasad ruchu drogowego, a dodatkowo wykonano poziome linie spowalniające.

 

Zaznacza jednak, że PKP Polskie Linie Kolejowe planują modernizację przejazdów wraz montażem rogatek oraz sygnalizatorów. Obecnie trwa proces wyłonienia w przetargu wykonawcy prac. Termin realizacji przebudowy nie jest jednak znany.