Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rolmech z szansą na zwycięstwo w Agrolidze.

Zdjęcie aktualności Rolmech z szansą na zwycięstwo w Agrolidze.

 

To prestiżowe przedsięwzięcie ma ogromne znaczenie w upowszechnianiu przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii produkcyjnych w rolnictwie. Agroliga, bo o niej mowa, to konkurs organizowany rokrocznie od 27 lat.

 

Tym razem wśród laureatów wojewódzkich znalazła się płońska firma Rolmech oraz działające na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział Poświętne gospodarstwo państwa Małkiewiczów z gminy Serock w powiecie legionowskim. Sam udział w Agrolidze jest wyróżnieniem – podkreślał w rozmowie z Radiem Płońsk Jarosław Grabowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na Poświętnem.

 

- Uczestnictwo w konkursie Agroliga jest swego rodzaju wyróżnieniem dla gospodarstw i firm pracujących na rzecz rolnictwa. W całym województwie mazowieckim zgłoszonych zostało 8 gospodarstw, to są właśnie laureaci wyłonieni na drodze prowadzonych przez komisję prac, a także 5 firm. Z powiatu płońskiego laureatem, który dostał się do finału wojewódzkiego Agroligi była jedna firma – Rolmech. Ponadto, z oddziału wyróżniono także gospodarstwo państwa Małkiewiczów z gminy Serock – informuje dyrektor Grabowski.

 

Laureatami wojewódzkimi są rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swą działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności – czytamy na stronie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

 

- Oczywiście mieliśmy już w historii wielu laureatów, których trudno wymienić. Z naszego rejonu zawsze ktoś dostawał się do finału, przynajmniej wojewódzkiego, ale mieliśmy także laureatów krajowych. Mówimy tutaj o firmach czy gospodarstwach rolnych, które są liderami na tym terenie. To jest reklama dla firm, reklama ich działalności. Gospodarstwa, które my promujemy i są laureatami bardzo często korzystają z tego, że dzięki Agrolidze mają szerszy zakres działania, a przede wszystkim więcej klientów, bo ich działalność jest szeroko promowana - wyjaśnia dyrektor Jarosław Grabowski.

 

Płoński Rolmech, laureat etapu wojewódzkiego, to firma zajmująca się sprzedażą maszyn rolniczych. Zwycięzców Agroligi na Mazowszu poznamy oficjalnie w czasie dzisiejszego seminarium podsumowującego konkurs.