Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rolnicy protestowali na drodze krajowej

Zdjęcie aktualności Rolnicy protestowali na drodze krajowej

 

Dzisiaj przed południem po raz kolejny w całej Polsce rozpoczęły się protesty rolników, którzy nie zgadzają się z tzw. „Piątką Kaczyńskiego”. Rolnicy z powiatu płońskiego protestują m. in. na Drogach Krajowych nr 60 i 62. W Krajkowie w gm. Raciąż na trasę ruszyło blisko 20 ciągników z rolnikami z trzech gmin powiatu płońskiego.

- Jesteśmy bardzo zawiedzeni ostatnimi decyzjami Rządu i próbą wprowadzenia zmian bardzo niekorzystnych dla całego rolnictwa. Jesteśmy zmuszeni do strajku właśnie w takiej formie. Próba zmian związanych z ubojem odbije się bardzo negatywnie na całej gospodarce. Dziś po raz kolejny mówimy stanowcze "Nie" - mówił Radiu Płońsk Patryk Niedziałek z miejscowości Dramin.

Rolnicy nie kryją, że nowa ustawa, może bardzo niekorzystnie wpłynąć na ich zawodową przyszłość.

- Piątka Kaczyńskiego to pomoc nie dla rolników, a co najwyżej dla Cedrobów. Mam dwójkę dzieci, które nie widziały jeszcze zwierząt hodowlanych. I niedługo być może na wsi ich nie zobaczą. Walczymy o swoje, gdyż czujemy się oszukani. Codziennie pracujemy ciężko a przy takich zmianach rolnictwo, niedługo zostanie zepchnięte na margines - powiedział Tadeusz Ronkiewicz z miejscowości Draminek.

Jak powiedzieli nam miejscowi rolnicy, jeśli w sprawie tzw. "Piątki Kaczyńskiego" nic się nie zmieni, przygotowani są do kolejnych strajków.