Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rondo na skrzyżowaniu Żołnierzy Wyklętych, Klonowej i drogi zbiorczej przy S7 jeszcze w sierpniu

Zdjęcie aktualności Rondo na skrzyżowaniu Żołnierzy Wyklętych, Klonowej i drogi zbiorczej przy S7 jeszcze w sierpniu

Prace przy budowie nowej trasy S7 na odcinku Płońsk-Napierki nabierają tempa. W obrębie Płońska powstanie także droga serwisowa, która prowadzić będzie wzdłuż ekspresówki a wjechać na nią, bądź z niej zjechać, będziemy mogli planowanym skrzyżowaniem ulic Żołnierzy Wyklętych i Klonowej właśnie z nową drogą serwisową.

W tym miejscu powstanie rondo, o czym informuje nas Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Na skrzyżowaniu drogi zbiorczej z ulicami Żołnierzy Wyklętych i Klonową powstanie rondo. Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność w rejonie budowanego skrzyżowania oraz liczyć się z trudnością w przejeździe ulicami Klonową i Żołnierzy Wyklętych. Z powodu toczących się prac, mogą tworzyć się tam korki – stwierdza Karol Głębocki.

Droga serwisowa stanowi jezdnię o różnych funkcjach niż droga ekspresowa przejmującą ruch lokalny i umożliwiającą, z założenia, zjazd do przyległych do niej nieruchomości. Zgodnie z harmonogramem prace przygotowawcze mają rozpocząć się w maju, dodaje Głębocki.

- Roboty przygotowawcze na drodze zbiorczej, wzdłuż trasy ekspresowej S7 w Płońsku, mają zgodnie z harmonogramem prac rozpocząć się 30 maja. Następnie, od 10 czerwca, rozpoczną się roboty ziemne. Później prowadzone będą prace związane z wykonaniem przebudowy kanalizacji deszczowej, wykonaniem warstw podbudowy oraz nawierzchni, a także oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, które wraz z robotami wykończeniowymi potrwają do końca sierpnia tego roku – informuje Karol Głębocki.

Przypomnijmy, że zgodnie z zawartymi kontraktami termin zakończenia prac na trasie S7 na odcinku Płońsk-Napierki przypada na drugi kwartał przyszłego roku, ale wykonawcy poszczególnych odcinków złożyli wnioski o wydłużenie tego terminu.