Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rondo w Sochocinie jeszcze nie w tym roku?

Zdjęcie aktualności Rondo w Sochocinie jeszcze nie w tym roku?

O budowie ronda na DK50 w miejscowości Sochocin na skrzyżowaniu ulic Ciechanowskiej i Szkolnej mówi się od trzech lat. Na razie realizacja zadania przebiega bardzo powoli. Ze środków gminy zrealizowana została dokumentacja projektowa a miejscowa Rada Gminy, przegłosowała uchwałę zezwalającą na rozpoczęcie prac. W ruch nie poszły jednak nadal łopaty.

- Mamy dokumentację oraz decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji, którą wykonała i uzyskała gmina. Po podjęciu decyzji dotyczącej dostosowania DK50 na odcinku Ciechanów – Płońsk, do parametrów trasy ruchu głównego przyspieszonego, w tym m. in. budowy ronda w Sochocinie, GDDKiA przystąpi do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy robót - informuje Ewa Jasińska inspektor GDDKiA, nie podając dokładnej daty terminu zakończenia prac. Jednak ze względu na czas wyłonienia wykonawcy, realizacja tej inwestycji znów odciągnie się w czasie.

Główne skrzyżowanie w Sochocinie należy do niebezpiecznych miejsc. Dzieci uczęszczające do miejscowej szkoły przeprowadzane są przez specjalnie do tego wyznaczoną osobę. Dochodzi do wielu groźnych sytuacji zwłaszcza w momencie włączania się do ruchu kierowców z drogi podporządkowanej.