Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rozdali 1000 sadzonek drzew

Zdjęcie aktualności Rozdali 1000 sadzonek drzew Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca

W sobotę na skrzyżowaniu ulic Wiosny Ludów i Piastowskiej na tzw. złotym rogu w Sierpcu z okazji światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, dzięki inicjatywie radnych rady miejskiej zostało rozdanych około 1000 sztuk sadzonek drzew, głównie świerków, które trafiły do rąk mieszkańców oraz przyjezdnych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej celem było promowanie postaw proekologicznych w lokalnym społeczeństwie.

- Dziękuję za zaangażowanie Radnym Rady Miejskiej i za to, że wspólne dbamy o Nasze środowisko.Pamiętajmy, że jedno drzewo jest w stanie wyprodukować w ciągu doby tyle tlenu, ile zużywają dziennie trzy osoby - podkreśla Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Warto wspomnieć, że kilka dni wcześniej dzięki inicjatywie zarządców Rodzinnych Ogródków Działkowych „Marii Konopnickiej” w Sierpcu udało się uprzątnąć teren ogródków działkowych z zalegających tam śmieci, z uwzględnieniem dzikich wysypisk i pasów zieleni. Zebrano kilkanaście worków odpadów. W akcji sprzątania pomagały służby miejskie.