Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rusza nowy cykl koncertów Swing Club na Mazowszu

Zdjęcie aktualności Rusza nowy cykl koncertów Swing Club na Mazowszu Projekt realizuje Mazowiecki Instytut Kultury |

 

W województwie mazowieckim do kampanii przyłączyły się ośrodki kultury m.in. z Płońska i Ciechanowa. W Płońsku pierwszy koncert odbędzie się w czerwcu. Wystąpi Jurassic Gypsy Quartet. W Ciechanowie pierwszy z trzech koncertów odbędzie się już w tę niedzielę, 30 maja. W ramach tych muzycznych spotkań prezentowana jest na scenie plejada polskich i zagranicznych wykonawców. Program nie ogranicza się tylko do „starego, dobrego jazzu" i swingu, ale jest otwarty na inne historycznie sprawdzone gatunki muzyczne: muzyka latynoska, etniczna, rozrywkowa – od lat dwudziestych XX w. poprzez polskie przed- i powojenne oraz współczesne przeboje, piosenkę literacką i autorską.

 

zaprasza słuchaczy radia Płońsk, Wojciech Garliński z Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Koncert jest biletowany. Domy kultury realizują ten projekt wspólnie z Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie.

W latach 2013-2015 w koncertach udział wzięli m.in. Filip Wojciechowski, Wojciech Karolak, Włodzimierz Nahorny, Bogdan Hołownia, Wojciech Kamiński, Andrzej Jagodziński, Maciej Strzelczyk, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Beatriz Blanco, Marek Walawender, Leszek Potasiński, Janusz Strobel, Anatol Wojdyna, Zbigniew Jaremko, Cezariusz Gadzina, Aleksander Michalski, Wiesław Wysocki, Paweł Tartanus, Jerzy Bartz, Paweł Pańta, Wojciech Pulcyn, Andrzej Zielak, Janusz Szrom, Dorota Curyłło, Agnieszka Wilczyńska, Joanna Morea, Mark Shepherd, Michael “Patches” Stewart i zespoły: Old Timers, Blues Fellows Swingin’ Band, The Warsaw Dixielanders, Dixie Warsaw Jazzmen, Ragtime Jazz Band, Warszawa Kyiw Express, Asocjacja HAGAW, Swing Workshop, Andrzej Jagodziński Trio, L. A. Trio Bogdana Hołowni, Trio Filipa Wojciechowskiego, Singin’ Birds, Atom String Quartet.

Inicjatorem, gospodarzem i autorem koncepcji artystycznej spotkań Swing Club’u w 2008 r. był zasłużony propagator jazzu – Adam Ferch, niekwestionowany autorytet w środowisku jazzowym. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, prekursor pierwszych koncertów jazzowych na estradach Filharmonii Narodowej, Pomorskiej, Śląskiej i innych.

Obecnie koncerty prowadzi Anna Markowska – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Marketing i Zarządzanie, Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury). W latach 2008 – 2015 wiceprezes  Stowarzyszenia Muzyków Rozrywkowych w Polsce „STOMUR”, w latach 2011 – 2015 Prezes Związku Artystów Wykonawców „STOART”. W 2004 roku współzałożyciel Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i do chwili obecnej jego menedżer. Jest organizatorem wielu koncertów i  przedsięwzięć  artystycznych promujących polską muzykę oraz kulturę narodową i ludową w kraju i na licznych międzynarodowych festiwalach.

Koordynatorem spotkań jest Piotr Mazur z Mazowieckiego Instytutu Kultury.