Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ruszają pierwsze warsztaty w sierpeckim UTW

Zdjęcie aktualności Ruszają pierwsze warsztaty w sierpeckim UTW Uroczysta inauguracja sierpeckiego UTW, 12 października 2021 r. | fot. Ckisz Sierpc

W ramach sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dostępne się nie tylko wykłady, ale chętni mogą również rozwijać swoje pasje i zainteresowania na zajęciach fakultatywnych m.in. z języków obcych angielskiego i niemieckiego, wokalnych, teatralnych, tanecznych, plastycznych czy informatycznych. Natomiast wykłady odbywają się raz w tygodniu we wtorki i ich tematyka skupia się wokół takich dziedzin jak psychologia, historia, prawo, geografia, pedagogika czy podróże. Ponadto prowadzone są działania we współpracy ze stowarzyszeniami. Jednak to nie wszystko.

podkreśla Agnieszka Janiszewska, koordynator sierpeckiego UTW. Już dzisiaj studenci będą mogli wziąć udział w pierwszych warsztatach „Świadomy i bezpieczny senior w świecie finansów”. Natomiast za tydzień w czwartek 21 października odbędą się warsztaty teatralne. Zapisy na zajęcia wciąż trwają. Szczegóły na stronie sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki oraz w sekretariacie. Warto wspomnieć, że to już jubileuszowa 15 edycja sierpeckiego UTW. Rocznie średnio w zajęciach i wykładach bierze udział ok. 150 seniorów z Sierpca i okolic.