Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ruszają przygotowania do wiosennej edycji Biegu Kobiet - Zawsze Pier(w)si. W niedzielę pierwszy trening!

Zdjęcie aktualności Ruszają przygotowania do wiosennej edycji Biegu Kobiet - Zawsze Pier(w)si. W niedzielę pierwszy trening!

 

Jesienna edycja wirtualnego biegu kobiet „Zawsze pier(w)si przed rakiem piersi” stała się punktem startowym dla działalności lekkoatletycznej sekcji 4 Koła PTS Płońsk, którą tworzy pokaźna liczbowo grupa płońszczanek.

 

W marcu zaplanowana jest wiosenna odsłona wydarzenia. Ma ona motywować nie tylko do aktywności fizycznej wśród pań, o czym mówiła nam trener klubu Marta Michalak.

 

- Zachęcamy kobiety do badania piersi, czyli po prostu zwracamy uwagę na profilaktykę raka piersi. Akcją wspieramy również te kobiety, które zmagają się z chorobą nowotworową. W czasie wiosennej edycji wspieramy bardzo mocno Patrycję Byrską, którą walczy właśnie z tą chorobą – podkreśla Marta Michalak.

 

Grupa „Płońszczanki”, czyli lekkoatletyczna sekcja 4 Koła PTS Płońsk, spotyka się regularnie i niestraszne jej niskie temperatury czy inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Treningi cieszą się dużym zainteresowaniem szczególnie dlatego, że wcześniej zajęć na świeżym powietrzu dla dorosłych nie było.

 

 

 

Przyznały Asia i Edyta. Przygotowania do wiosennej edycji biegu kobiet rozpoczną się oficjalnie w najbliższą niedzielę (7 lutego), w czasie wspólnego treningu w lesie w Szerominku.

 

- Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy „Płońszczanek”, która zawiązała się w czasie jesiennej edycji biegu kobiet. Zapraszamy w najbliższą niedzielę na wspólny otwarty trening, natomiast wszystkie kobiety, które chcą podjąć wyzwanie i wziąć udział w finale, zachęcam do zapisów na stronie internetowej kobietawbiegu.pl. Zapewniam, że będzie się działo 7 marca. Mogę zdradzić, że spotkamy się w Kucharach Królewskich. Szykuje się świetna impreza - zachęca Marta Michalak.

 

Trening w Szerominku zaplanowany jest na godzinę na 10:00. Szczegóły w mediach społecznościowych.