Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ruszają zgłoszenia do festiwalu kapel podwórkowych. Na najlepszą zagłosujemy internetowo!

Zdjęcie aktualności Ruszają zgłoszenia do festiwalu kapel podwórkowych. Na najlepszą zagłosujemy internetowo! fot. archiwum

Do 14 lipca płońskie MCK czeka na propozycje utworów w ramach drugiej edycji festiwalu kapel podwórkowych. Od połowy miesiąca to internauci zdecydują, która z nich jest najlepsza a 1 sierpnia koncert finałowy. Tak w skrócie wyglądać będzie tegoroczny, nieco zmieniony w formule, Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych Płońsk 2020.

 

Do połowy miesiąca kapele muzyczne z Płońska, okolic, ale także i najdalszych zakątków kraju mają czas na zgłaszanie swoich utworów do II Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych Płońsk 2020. W tym roku wydarzenie zostanie przeprowadzony w bezprecedensowy sposób, o czym powiedział nam jego koordynator Krzysztof Dembicki z Miejskiego Centrum Kultury.

 

- W tym roku, z racji tej sytuacji, która jest, festiwal został przeniesiony z rzeczywistości realnej do rzeczywistości wirtualnej, czyli wszystko będzie działo się w internecie. Sam festiwal będzie wyglądał w ten sposób, że od 1 do 14 lipca kapele zgłaszają propozycje swoich utworów w formie materiału wideo. Od 15 lipca będą one udostępnione i widzowie będą mogli głosować poprzez „lajki” na naszym fanpage`u do 27 lipca – wyjaśnia Krzysztof Dembicki.

 

Na 1 sierpnia zaplanowano koncert finałowy, ale już w formule „na żywo”, na dziedzińcu Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Zagra wtedy zespół wybrany w drodze internetowego głosowania publiczności. Kapele swoje utwory mogą zgłaszać drogą mailową lub pocztą tradycyjną przesyłając nagrania wideo. Zespoły nie muszą wysyłać bieżącego materiału, ale nie może on być starszy niż 3 lata.

 

- W zeszłym roku festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego chcemy go w tym roku kontynuować. Wiadomo, że nie będzie tak jak przed rokiem, ale miejmy nadzieję, że nie będzie gorzej - zapewnia Krzysztof Dembicki.

 

Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych w Płońsku realizowany jest w ramach projektu KlikON Kultura, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.