Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ruszyły warsztaty „Cudze chwalicie swego nie znacie”

Zdjęcie aktualności Ruszyły warsztaty „Cudze chwalicie swego nie znacie” Warsztaty przędzenia na kołowrotku |

Warsztatami przędzenia na kołowrotku w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie – podtrzymywanie i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego i historycznego Miasta i Gminy Raciąż.” Warsztaty z kołowrotka potrwają do 25 lipca. Gama zajęć jest bardzo różnorodna, od warsztatów z krepiny i bibuły, haftu płaskiego i krzyżykowego, przez szycie na maszynie, szydełku, drutach, aż po warsztaty z krosna.

Zachęca Danuta Kantorowska, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu. Środki na realizację projektu udało się pozyskać dzięki wsparciu władz miasta z samorządu województwa mazowieckiego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wszystkie szczegóły oraz harmonogram zajęć dostępne są w sekretariacie MCKSiR w Raciążu oraz na plakatach. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, bo to świetna okazja nie tylko do integracji, ale i możliwość zdobycia nowych umiejętności i wymiany doświadczeń. 

 

Harmonogram warsztatów:

Warsztaty na kołowrotku 29.06.- 25.07

Warsztaty z krepiny i bibuły 26.07 – 1.09.

Warsztaty z haftu płaskiego i krzyżykowego 3.09. – 28.09

Warsztaty z szycia na maszynie, druty, szydełko 1.10.- 26.10

Warsztaty z krosna 28.10 – 19.11. 2021.