Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Rynek w Sochocinie zyskał nowe lampy solarne i monitoring!

Zdjęcie aktualności Rynek w Sochocinie zyskał nowe lampy solarne i monitoring! Gmina Sochocin

Gmina Sochocin stawia na ekologię, dlatego korzystając z innowacji technicznych na rynku w Sochocinie zamontowano lampy solarne. W celu poprawy bezpieczeństwa pojawił się również monitoring.

Jak podkreśla wójt gminy Sochocin warto stawiać na działania proekologiczne, ponieważ dzięki temu można przeczynić się do ograniczenia zanieczyszczania atmosfery.

- Po pierwsze uważam, że jest to energia gratis, bo korzystamy z promieni słonecznych, oszczedzamy pobór naszej konwencjonalnej energii, na którą musimy zużywać na dzień dzisiejszy dużo opału, węgla, który zanieczyszcza atmosferę, dlatego w pewnym sensie działamy proekologicznie. Na naszym rynku zostało ustawionych w tym roku 5 lamp solarnych. Bardzo pięknie to wszystko wygląda wieczorem, bo jest zupełnie inny wystrój tego parku. Oprócz tego po raz pierwszy instalujemy monitoring, ponieważ nie ukrywam, że staramy się, żeby wszystko ładnie wyglądało, ale mogą też pojawić się akty wandalizmu, których chcemy uniknąć montując kamery - podkreśla Jerzy Ryziński, wójt Sochocina.

Lampy solarne pojawiły się również w Koliszewie, Pruszkowie, Smardzewie oraz w kolejnych miejscowościach na terenie gminy. Wszystko to udało się zrealizować, dzięki pozyskanym środkom z "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020" oraz z funduszu sołeckiego.  

W tym roku zaplanowano, że na terenie Sochocina pojawi się 7 kolejnych lamp solarnych, które m.in. doświetlą stadion miejski.