Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Są wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Zdjęcie aktualności Są wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza screen, Adam Struzik

Dzisiaj na konferencji prasowej Marszałka Adama Struzika przedstawione zostały wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Łącznie 107 projektów z czego 26 z puli ogólnowojewódzkiej i 81 z podregionalnej zakwalifikowało się do głosowania w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

 

Jeden z dwóch projektów z naszego regionu zostanie zrealizowany w ramach BOM.

 

Projekt „Interaktywna Biblioteka”, na który zagłosowały 583 osoby zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Koszt projektu to 194 600,00 złotych. Celem projektu jest doposażenie Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej 4 filii w Płońsku, Pułtusku, Mławie i Żurominie w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Pozyskanie interaktywnych urządzeń umożliwi prowadzenie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych dla uczniów oraz warsztatów w okresie wakacji i ferii zimowych z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania.

 

Z kolei projekt "Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców woj. mazowieckiego poprzez budowę chodnika w miejscowości Nowe Naruszewo, wzdłuż drogi wojewódzkiej ne 571" nie zakwalifikował się do realizacji w ramach BOM. Otrzymał 158 głosów. Koszt projektu wynosił 250 000,00 złotych.

 

Głosowanie odbyło się w internecie i zakończyło się 16 listopada. W sumie w głosowaniu wzięło udział 37 880 głosujących.