Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sąd unieważnił karę Sanepidu za ciechanowskie koncertowanie pod blokiem

Zdjęcie aktualności Sąd unieważnił karę Sanepidu za ciechanowskie koncertowanie pod blokiem fot. archiwum UM w Ciechanowie

 

Urząd Miasta Ciechanów decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, otrzymał karę finansową w wysokości 30 tys. zł. Miało to związek ze zgromadzeniem się dużej liczby osób podczas koncertu Kasi Kowalskiej w ramach wydarzenia „Koncertowanie pod blokiem”. Dzisiaj jednak prezydent miasta Krzysztof Kosiński poinformował, że sąd unieważnił karę ciechanowskiego sanepidu.

 

W czasie ograniczonej możliwości obcowania z kulturą, artyści pojawiali się pod blokami, a mieszkańcy mogli słuchać muzyki z okien i balkonów. Podczas jednego z wydarzeń w otwartej przestrzeni zgromadziła się jednak spora grupa osób.

 

- Sąd Rejonowy w Ciechanowie odmówił ukarania mnie pięcioma mandatami karnymi, o co wnioskowała policja. Następnie policja nawet nie odwołała się od tego rozstrzygnięcia, a dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił karę 30 tys. zł nałożoną przez sanepid na miasto. Zwrócą nam pieniądze, zapłacą też pełne koszty sądowe. Będziemy również domagać się odsetek oraz skierujemy pozwy o odszkodowanie i zadośćuczynienie od państwowych urzędników, którzy wydawali niezgodne z prawem decyzje – poinformował na swoim profilu Krzysztof Kosiński.

 

Przypomnijmy, że koncert Kasi Kowalskiej odbył się na jednym z osiedli w Ciechanowie na początku maja ubiegłego roku.