Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Salka przyjaźni polsko-ukraińskiej w Płońsku zakończyła swoje funkcjonowanie

Zdjęcie aktualności Salka przyjaźni polsko-ukraińskiej w Płońsku zakończyła swoje funkcjonowanie

 

Działać zaczęła jeszcze w lutym. Zaledwie trzy dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wszystko ma jednak swój kres. W piątek oficjalnie swoje funkcjonowanie zakończyła salka stowarzyszenia „Idziemy na Spacer” przy par. pw. Michała Archanioła w Płońsku, gdzie pomoc mógł znaleźć każdy uchodźca z powiatu płońskiego. Przez pięć miesięcy działali w niej: członkowie i władze wspomnianego stowarzyszenia, wolontariusze, strażacy, harcerze i ludzi dobrej woli. Pakowanie transportów, pomoc żywnościowa, poszukiwania dachu nad głową dla matek z dziećmi to tylko niektóre z zadań wykonanych w ostatnich miesiącach.

 powiedziała Agnieszka Jarosławska ze stowarzyszenia „Idziemy na Spacer”.

Z biegiem kolejnych tygodni w wielu codziennych zajęciach pomagali również sami goście z Ukrainy, którzy stali się częścią świetnie działającej drużyny. Jedną z takich osób była Kamila, która do dziś jest bardzo wdzięczna za pomoc.

Przypomnijmy, że inicjatorką powstania salki była płońszczanka Kaja Skotak ze stowarzyszenia "Idziemy na Spacer". Podczas ostatniego wspólnego spotkania nie zabrakło wspomnień i życzeń spokojnego powrotu do domu. Teraz co prawda salka nie będzie codziennie otwarta, ale telefon stowarzyszenia „Idziemy na Spacer” nadal pozostaje do dyspozycji osób z Ukrainy potrzebujących pomocy.