Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Seniorka ofiarą oszustki

Zdjęcie aktualności Seniorka ofiarą oszustki Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

Dziś rano do domu 61-letniej mieszkanki gm. Czerwińsk nad Wisłą przyszłą kobieta podająca się za pracownika instytucji pomocowej twierdząc, że chce udzielić seniorce wsparcia finansowego. Wysokość pomocy miała być zależna od kwoty oszczędności zgromadzonych przez 61-latkę. Przekazane przez seniorkę kilka tysięcy złotych oszustka zabrała ze sobą, by pokazać je kierownikowi, który miał podjąć decyzję o wysokości przyznanych środków. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że kobieta około 60-letnia brunetka ubrana w jasną czapkę i beżową kurtkę, wsiadła do samochodu osobowego przypominającego taksówkę, którym kierował młody mężczyzna. Więcej oszuści nie pojawili się u 61-latki.

- Policjanci z Posterunku Policji w Czerwińsku ustalili, że te same osoby prawdopodobnie były również u 64-letniej mieszkanki sąsiedniej miejscowości. Seniorka po tym jak oszustka podała się za pracownika pomocy społecznej, wyprosiła ją z terenu swojej posesji - podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Policjanci apelują o zachowanie wzmożonej czujności i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami. Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne metody by wzbudzić nasze zaufanie i przekonać o autentyczności sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.