Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Seniorze, uważaj! Oszuści znów atakują

Zdjęcie aktualności Seniorze, uważaj! Oszuści znów atakują

Płońscy policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem do mieszkańców miasta oraz całego powiatu, a szczególnie do seniorów o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. By nie paść ofiarą oszustów, złodziei oraz nieuczciwych domokrążców  bądźmy ostrożni i nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

 

W minioną środę po południu  policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy należących do 80-letniej płońszczanki. Do drzwi mieszkania starszej pani przed południem zapukał mężczyzna podający się prawdopodobnie za pracownika spółdzielni.

 

- Twierdził, że ma sprawdzić szczelność i drożność instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kobieta wpuściła go do swojego domu i razem z nim weszła do łazienki – relacjonuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku - Mężczyzna poprosił by trzymała słuchawkę od prysznica i odkręciła wodę, a sam sprawdzał odpływ. Po wyjściu mężczyzny z mieszkania 80-latka zorientowała się, że z szuflady mebli zginęły jej pieniądze – podaje policjantka.

 

Zdarzenie to prawdopodobnie związane jest z sytuacją jaka miała miejsce dzień wcześniej. Starsza pani, od młodej kobiety, która przyszła do jej mieszkania kupiła komplet sztućców. Zapłaciła za nie kilka tysięcy złotych, a sprzedająca widziała skąd seniorka wyjmuje pieniądze.