Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Seniorzy i osoby niepełnosprawne z ulgą za wywóz nieczystości

Zdjęcie aktualności Seniorzy i osoby niepełnosprawne z ulgą za wywóz nieczystości Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

Jest szansa, że seniorzy i osoby niepełnosprawne w gminie Załuski już wkrótce będą uiszczać niższe opłaty za wywóz nieczystości albo nawet przy optymistycznym wariancie oddawać je za darmo. Władze gminy Załuski rozpoczęły prace nad gminnym programem osłonowym w zakresie zmniejszenia wydatków, mieszkańców gminy Załuski z tytułu opłat zagospodarowania opłatami komunalnymi.

- Grupą docelową tego programu są seniorzy i osoby niepełnosprawne. Chcemy pomóc mieszkańcom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Często są to osoby samotne, posiadające niskie emerytury i ponoszące duże koszty m. in. zakupu leków. Takim osobom będziemy refundować połowę albo całość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przed nami jeszcze spotkanie z Gminną Radą Seniorów, by ustalić szczegóły programu. Jeśli Rada Gminy wyrazi aprobatę to wdrożymy tę inicjatywę w życie - powiedział Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski.

Przypomnijmy, że aktualnie mieszkańcy w przypadku śmieci segregowanych płacą 25 zł od osoby a w przypadku braku segregacji śmieci to opłata 50 zł.